Najlacnejšie porovnanie PZP online

PZPPokiaľ vlastníte, čo i len jedno motorové alebo nemotorové vozidlo, mali by ste poznať vaše povinnosti a jednou z nich je určite je jeho zabezpečenie povinným zmluvným poistením. V minulosti nešlo o povinnosť. Dnes, kedy dopravné prostriedky rôzneho druhu len pribúdajú sa to zmenilo na zákonné ustanovenie. To sa týka každého prostriedku, ktoré vstupuje na cestnú premávku a ktoré na svoju prevádzku potrebuje platný technický preukaz. Či už je alebo nie je poháňané motorom. Aby sme veci uviedli na pravú mieru, povinné zmluvné poistenie sa netýka len tých vozidiel, ako sú osobné autá, ale aj:

 • väčších pracovných či cestných strojov,
 • ale aj poistenie návesov či prívesov, nakoľko aj tie majú v sebe zakomponované elektronické súčasti a neraz spôsobujú kolízne situácie.

PZP sa teda týka skoro každého prostriedku a ponúka ho mnoho poisťovní. Nemusíte sa báť, že ide o falošné nariadenie, ktorým si prilepšujú nielen poisťovne, ale aj štát. V prvom rade je dôležitá bezpečnosť premávky a chovanie v prípade vzniku škodovej udalosti. A práve to je hlavnou črtou tohto typu zabezpečenia. To, že si zaňho zaplatíte, znamená aj to, že chránite majetok tých, ktorých poškodíte a chránite aj svoju finančnú situáciu. Prečo?

Aj to najlacnejšie PZP dokáže pokryť aj miliónové škody, ktoré by ste mohli spôsobiť. Konkrétne do 5 miliónov eur na zdraví a do 1 milióna eur na majetku. V prípade príplatku sa tieto základné poistné krytia dajú navýšiť. V opačnej situácii, teda kedy by ste tento typ zabezpečenia nemali, by ste všetky škody platili vy, okrem toho by ste dostali pokutu a čelili trestnému stíhaniu za porušenie zákona… Alternatívou je aj poistenie GAP na Uzavripzp.

Viac k téme: https://www.uzavripzp.sk/

Cena PZP pomocou online kalkulačky

Cena za poistenieAk je pre vás čas a aj peniaze drahocenné, je dôležité, aby ste vedeli, ako ich môžete ušetriť. A to v čo najväčšej miere. Prvým správnym krokom je nájsť takú možnosť, ktorá by vám umožnila a akýkoľvek produkt požiadať z miesta, kde sa práve nachádzate, bez toho, aby ste museli ísť inde a bez časového obmedzovania. BINGO! Vďaka online kalkulačke si viete urobiť porovnanie cien za povinné zmluvné poistenie vozidiel všade, kde máte prístup na internet a bez časového obmedzenia. Je bezplatná a presná, takže nestratíte nič, iba ušetríte hodiny času a možno aj stovky eur. Ako je to možné?

Práve porovnanie cien povinného zmluvného poistenia cez internet sa určite oplatí Jedine tak zistíte, že ceny v rôznych poisťovniach sa môžu skutočne veľmi líšiť. Rozdiely môžu byť vyjadrené až v stovkách eur. Ak je pre vás každé a jedno euro dôležité, lepšia cesta, ako si uzatvoriť poistenie vozidiel, ako cez online porovnanie, určite nie je. Stačí len, aby ste vypísali parametre vášho prostriedku a do pár sekúnd máte výsledky. Priamo z nich môžete aj o niektorú ponuku požiadať.

Najlepšia kalkulačka na porovnanie cien vám zobrazí to najlepšie, najlacnejšie a najvýhodnejšie PZP na trhu. Na to nemusíte vynaložiť skoro žiadnu námahu, len obetovať pár minút na vypísanie formulára a zaplatenie poistného. A to je všetko. Nič jednoduchšie a úspornejšie neexistuje. Okrem toho ponúkajú niektoré poisťovne špeciálne zľavy, napríklad zľavnené poistenie pre dôchodcov cez portál Uzavripzp.sk, ak si povinné zmluvné poistenie vozidiel uzatvoríte online!

Rozšírené základné krytie v troch poisťovniach

PoisťovňaAk si poviete, že platiť ročné poistné za niečo, čo možno bytostne nechráni vás, je zbytočné, potom by sme vám chceli priblížiť ponuky troch poisťovní. Určite viete, že na našom trhu je poskytovateľov zákonného poistenia vozidiel dosť veľa. Zmieňme napríklad:

 • Komunálna poisťovňa,
 • Kooperativa,
 • Generali,
 • Genertel,
 • Axa,
 • Allianz,
 • Groupama,
 • ČSOB,
 • Uniqa,
 • Union atď.
 • Ponuky každej z nich sa viac menej líšia, a to hlavne cenovo, pričom základ musí mať každá z nich rovnaký. Špeciálnu pozornosť by sme chceli upriamiť na prvé tri zmienené poisťovne, vďaka ktorým si už nemusíte uzatvárať havarijné zabezpečenie dopravného prostriedku.

Generali si k základnému povinnému zmluvnému poisteniu vozidla môžete zvoliť jedno havarijné riziko, samozrejme bezplatne. To bude platné celé poistné obdobie. Pri prvých dvoch poisťovniach máte v balíčku zahrnuté zabezpečenie vodiča, posádky či batožiny a poistné krytie prostriedku pri poškodeniach spôsobenými živelnými udalosťami. Je síce pravda, že možno tieto ponuky nepatria medzi to najlacnejšie povinné zmluvné poistenie vozidiel, ktoré vám online kalkulačka zobrazí, ale pocit toho, že sa proti najčastejším udalostiam nemusíte zvlášť pripoisťovať, je príjemný. V konečnom dôsledku patria tieto tri možnosti medzi najvýhodnejšie na našom trhu.

Zelená karta sú pri PZP dôležité!

Potrebné dokladyPo uzatvorení povinného zmluvného poistenia vozidiel vám za krátky čas bude doručená zelená karta, ktorú musíte mať v používanom prostriedku. Bez nich vám hrozia vysoké pokuty. V prípade, že ste si toto zabezpečenie uzatvorili online, mailom vám bola doručená dočasná zelená karta, ktorú si je potrebné vytlačiť. Plne nahrádza jej originál do doby, kým vám ho poisťovňa po zaevidovaní platby poistného nezašle.

Dôležitou informáciou ale je, že zelená karta je doklad platný na Slovensku, ale aj v zahraničí. Bez jej prítomnosti alebo ak poistenie na vašom vozidle nemáte, si zaplatíte veľmi veľa. Na Slovensku je to do niekoľkých stoviek eur, v zahraničí sa tieto sankcie vyčísľujú aj na tisíce, prípadne na úplne zhabanie nepoisteného dopravného prostriedku.

To, že vás policajti pri jazde s neplatnými PZP nechytili ešte neznamená, že sa máte tešiť. Pokuta vo výške 3 330 eur vám z Okresného úradu môže prísť aj do 2-3 rokov po tom, čo ste túto jazdu podnikli.

Udiala sa poistná udalosť?

Ak ste účastníkom, či už vinníkom alebo poškodeným v cestnej kolíznej udalosti, je dôležité vedieť, ako sa zachovať. Urážky a výčitky nikomu nepomôžu. V takejto situácii je podstatné jednať s chladnou hlavou. Ak majú všetci poškodení na vozidlách uzatvorené povinné zmluvné poistenie, všetko je v poriadku. Prvým krokom je určiť vinníka a spísať záznam o škodovej udalosti a riadne ho vypísať. Najlepšie je celú situáciu zdokumentovať aj fotograficky.

Vedzte, že poškodenia do približne 2 200 eur si nevyžadujú policajnú zložku. Vypíšete všetko potrebné, poškodené strany sa dohodnú, prípadne si vymenia čísla a vinník zložku odnesie do poisťovne, kde si PZP uzatvoril. Je potrebné jednať čím skôr a do škôd vzniknutých v nehode nezasahovať, nakoľko by to mohlo ovplyvniť výšku poistného krytia. Následné dni možno očakávať návštevu odborného pracovníka, ktorý určí rozsah škôd u poškodených vozidiel, ktoré majú nárok na odškodnenie zo zákonného poistenia vinníka. Po tom si buď opravy riadi poisťovňa a hneď ich zaplatí, alebo vám vyplatí sumu a škody si dá každý do poriadku vo vlastnej réžii.

V rámci tejto časti by sme chceli zmieniť aj dôležitosť asistenčných služieb, ktoré si k PZP môžete priplatiť. Tie vám sú nonstop k dispozícii, pracovníci vám v prípade vzniku škodovej udalosti okamžite poriadia, prípadne vybavia pomoc. Výhodou je, že stoja len do 10 eur ročne.

Povinné zmluvné poistenie vozidiel zákonom, ktorý sa neoplatí podceňovať, pretože vás to môže vyjsť veľmi draho. To najlacnejšie a najvýhodnejšie môžete získať aj teraz, a to pomocou online kalkulačky na porovnanie ponúk poisťovní.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *